Dentální hygiena aneb čisté zoubky se nekazí

Krvácí Vám dásně? Kazí se Vám zoubky? Tak to znamená, že něco děláte špatně a je potřeba to změnit.

Víc jak 90% kazů je způsobeno nesprávnou hygienou a nevhodným stravováním. Pouze malé procento je způsobeno dědičným oslabením skloviny, léky, těhotenstvím nebo závažným onemocněním.

Zubnímu kazu lze předcházet právě důkladným a pravidelným odstraňováním zubního povlaku jak z plošek zubů tak i z mezizubních prostor. Každému individuálně sestavím na míru soubor pomůcek na čištění zubů.

Pokud máte parodontitis tak je taky velmi důležité pravidelně odstraňovat zubní plak z parodontálních chobotů a v domácích podmínkách to bohužel není možné.

Chcete mít krásné a hlavně zdravé zoubky?  Tak se stavte!  

Dentální hygiena - jak probíhá vyšetření

Při první návštěvě je třeba nejdřív vyplnit osobní dotazník ohl. Vašeho zdravotního stavu. Podotýkám, že veškeré informace slouží pouze pro moji osobní potřebu, aby během ošetření nedošlo k poškození zdraví či záměny pacienta (neposkytuji tyto údaje žádným dalším osobám).

A teď k samotnému ošetření - položím si Vás, dentální hygiena probíhá v leže. Nejdříve zhodnotím stav zubů a dásní, pak Vám názorně ukážu, ve kterých místech Vám zůstává zubní povlak a kde je zánět dásní.

Následně odstraním zubní kámen pomocí ultrazvuku a pak ručně dočistím kyretami. Nyní následuje nejpříjemnější část, a to leštění zubů (odstranění pigmentací) speciálním kartáčkem s depurační pastou a jsme u konce ošetření.

Teď si vytáhnete svůj kartáček a ukážete mi, jak si čistíte zoubky. Pokud máte nevhodný kartáček doporučím Vám jiný a ukážu správnou techniku čištění. Nyní přichází řada na výběr správných past a interdentálních pomůcek, protože málo kdo má to štěstí, že má všechny mezizubní prostory stejně velké, proto je třeba používat více velikostí mezizubních kartáčků. Potom Vám vysvětlím na obrázcích, jak vzniká parodontitis a jak tomu předcházet. Na závěr Vám nanesu na zoubky remineralizační pastu, která snižuje citvilost zubů po ošetření a zpevňuje sklovinu.  

Pravidelné prohlídky

Pokud při první návštěvě je odstraněn všechen zubní kámen, tak další návštěva probíhá u zdravého člověka za půl roku. Pokud máte parodontitis, tak další návštěva se odvíjí od stavu Vašich dásní a hloubky parodontálních chobotů tj. za cca 3 - 6 měsíců.

Konzultace

Na telefonním čísle +420 792 360 517 nebo se za mnou zastavte přímo do nové ordinace v TŘINCI! 

Z důvodu omezené nosnosti křesla je hmotnost ošetřovaného pacienta omezena do 130 kilogramů, děkuji za pochopení!